top of page

Nefesin Şifası  Nefes Dersleri

Nefesin Şifası
Nefes Dersleri

Nefes tabir – i cazise bir mucizedir. Ve bu mucize herkeste mevcuttur. Çünkü nefes alıyorsan varsın. Nefes alıyorsan yaşamın içerisindesin. Ve Nefes değiştiğinde hayatın değişir. Bunun sebebi ise solunumun bedende öncelikli olması ve sinir sisteminin, birçok hayati organla, bedendeki kas gruplarıyla ve dokularla iletişim halinde olmasıdır. Bu iletişimde nefesin çok önemli bir rolü vardır. Çünkü hem yaşamımız için gerekli hayati parçalarımızın çalışması için nefes görevli iken, aynı zamanda duygu, düşünce ve davranışlarımız da bu bilgi iletiminden etkilenir. Ve sağlıklı duygu ve düşünce durumu yine bedenimizi olumlu yönde etkiler. Birbirini etkileyen bu dairesel görev dağılımı için nefes şifalıdır.

Nefes Derslerinde, kişiyi rahatlatacak, gevşetecek nefes tekniklerinin yanı sıra, belirli bir duyguya yönelik nefes egzersizleri de pratik edilmektedir. Çünkü nefes kişinin ihtiyacına yönelik çalışır. İsteklerine göre değil. Kişi nefes pratikleri ile neye ihtiyacı olduğunu keşfetmeye başlar. Nefes biricik ve kişiye özeldir.

Nefesini keşfettiğinde kendine giden yola girmiş olursun.

Yani, nefes dersleri hem çok eğlenceli, hem de farkındalığı bir o kadar yüksek çalışmalardır.

Nefes pratikleri her seviyeden katılımcıya açık pratikleridir, daha önce benzer bir deneyiminizin olmasına gerek yoktur.  

bottom of page